II Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Galicyjskim (VIDEO HD)

 

SANOK / PODKARPACIE. Starosta Sanocki serdecznie zaprasza na II Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Galicyjskim w Skansenie w Sanoku, który odbędzie się dnia 16 grudnia w godzinach od 10 do 15. W programie żywa szopka wśród zwierząt min. konie, gęsi, kury, kozy, lama, struś i inne…

 

 

Wspólne kolędowanie w wykonaniu zespołów: SOUL, Cassiopia, Połańce i Sanockiego Chóru Kameralnego. Muzykowanie zakończy Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Jaćmierza.

W remizie strażackiej o godz. 11 i 13 będzie można obejrzeć „Jasełka” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku, a o 12 i 14 obrzęd „Herodów” przedstawiony przez pracowników Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Podczas jarmarku będzie można kupić potrawy wigilijne przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Trepczy, Zahutynia, Mrzygłodu, Dobrej, Hołuczkowa i Średniego Wielkiego. Lokalna Grupa Działania „San” zaprasza na degustację barszczu ( 50 pierwszych osób otrzyma firmowe kubki LGD gratis). W budynku edukacyjnym zostaną zorganizowane warsztaty dla dzieci robienia tradycyjnych ozdób choinkowych. Mamy również zapewnienie, że kilkakrotnie odwiedzi nas święty Mikołaj z drobnymi upominkami i z kilkudziesięcioma powiatowymi kalendarzami na rok 2013.

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku